top of page

Çocuklar için Kodlama eğitimi

Her yaştan çocuklara yönelik Bilgisayar programlama, kodlama eğitimleri verilmektedir. Çocuklarınız oynarken öğrenmenin keyfini çıkarsın

Okul öncesi 4-5 yaş ve sonrası her yaştan çocuklara oyun temelli eğlenceli bir şekilde bilgisayar programlarını kodlamasını öğretiyoruz. Eğitimlerimize katılan çocuklar, algoritmik düşünce algılarını oluştururken, bilgisayarları yönlendirecek programları nasıl hazırlayacaklarını ve geliştireceklerini eğlenerek öğreniyorlar. 

İçinde mikro işlemci bulunan tüm elektronik cihazlar aslında bir bilgisayardır. Bilgisayar olan her şey de programlarla çalışabilir. Bilgisayarlar asla kendi başlarına çalışamazlar, birilerin onlara neyi, nasıl yapacağını önceden programları kodlayarak öğretmesi gerekmektedir. Bu nedenle robotik uygulamalar ve kodlama eğitimleri birbiriyle ilişkilidir. 

 

Robotik Eğitim Akademisinde çocuklar problem çözme, eleştirel ve sorgulayıcı düşünme, iletişim becerileri, grupla takım olarak çalışma,  kendi ürününü tasarlama ve üretme gibi 21. yüzyıl becerileri ile desteklenen Kodlama eğitimlerini alırlar.

Robotik Eğitim Akademisinde verilen tüm eğitimler öğrendiklerini destekleyecek pedagojik oyunlar ve bilgisayarsız aktivitelerle de desteklenmektedir.

ATÖLYE ZAMANLARI

İSTANBUL - AVRUPA YAKASINDA

İKİ AYRI  ADRESTE EĞİTİM İMKANI

MERTER adresinde:

Cumartesi günleri     -  Pazar günleri

10.00 - 11.30               10.00 - 11.30   

12.00 - 13.30               12.00 - 13.30

14.30 - 16.00               14.30 - 16.00  

16.30 - 18.00               16.30 - 18.00 

                        

BEYLİKDÜZÜ adresinde:

Cumartesi günleri     -  Pazar günleri

10.00 - 11.30               10.00 - 11.30   

12.00 - 13.30               12.00 - 13.30

14.30 - 16.00               14.30 - 16.00  

16.30 - 18.00               16.30 - 18.00 

Okuma, yazma, problem çözme gibi eğitimin hedeflediği temel becerilere

21. yüzyılda bir yenisi eklendi:

      KODLAMA

Dijital kültürün ortak dili olan kodlama, bilişim okur-yazarlığının temellerinden biridir. Kodlama eğitimi, 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış, teknolojiyi daha etkin kullanabilen, problem çözme ve ürün geliştirme yeteneklerine sahip bireylerin eğitiminde artık önemli bir yere sahiptir. Öğrencilerin kendi geleceklerini planlamaları için imkânlar sunar.

Hayatımıza çok hızlı ve her yönden dâhil olduğu günümüzde teknolojinin sahip olduğu fırsatları ve tehditleri iyi anlamak herkes için önemli hale gelmiştir. Hızlı bilgi artışı toplumların da hızlı değişimini ve gelişimini beraberinde getirmektedir. Günümüzde okuma-yazma bilen, aritmetik bilgileri olan kişileri tanımlamakta kullanılan eğitimli insan tanımı da değişimden etkilenmiştir.

Bu tanım içinde kendine yer edinen kodlama becerisi, bilişim teknolojileriyle iletişim kurmak için kullanılan bir dildir. Kısaca kodlama; bilgisayarlara, adım adım verilen talimatları izlemelerinin ve onların tam olarak ne yapmaları gerektiğinin söylenmesidir.

Verilen, istenen ve çözüm aşamalarından oluşan temel kodlama mantığı giderek günlük hayatın önemli bir parçası haline gelmektedir. Dolayısıyla, bu becerinin küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza verilmesi gerektiği inancındayız. Bu inanç doğrultusunda FATİH Projesi kapsamında öğrencilerin kodlamayı öğrenmelerini destekliyoruz.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı yazısından

Çocuklarımız eğlenirken öğreniyorlar, hayallerini gerçeğe dönüştürüyorlar. 

Kodlama Eğitimlerinde,

- Okul öncesi çocuklarına,

- İlkokul öğrencilerine,

- Ortaokul öğrencilerine,

- Lise öğrencilerine,

- Üniversite öğrencilerine

farklı eğitim modelleri ve farklı eğitim kitleri ile uygulama yaptırılmaktadır.

 

Teknolojiyi sadece kullanan değil, teknoloji üreten bir nesil yaratarak, geleceği şekillendirebiliriz.

bottom of page