top of page

Kurum Hakkında Bilgi ve Eğitim Kadrosu 

ROBOTİK EĞİTİM AKADEMİSİ

Dijital teknolojiler alanında hizmet veren şirketimiz, Kurumlara proje bazlı bilgisayar destekli otomasyon çözümleri üretmektedir. Eğitim kurumlarından da gelen taleplere cevap vermek için 2013 yılında Robotik ve Kodlama alanlarında eğitimler vermeye başlamış ve sonrasında Robotik Eğitim Akademisini kurmuştur.

         İlk yıllarda Lise ve Meslek  okulların Robotik ve Elektronik (Arduino) derslerine destek olmak amacıyla öğretmen eğitimlerine başlayan Robotik Eğitim Akademisi, 2013 yılı sonrasında Robotik ve Kodlama eğitimini birleştirerek ilkokuldan itibaren tüm kademelere Robotik Kodlama eğitimini başlatmış ve okullara bu alanda çözüm paketleri sunmaya başlamıştır. Robotik ve kodlama ayrı kavramlar iken, kurumumuz eğitimlerinde Robotik Kodlama birleşik olarak kullanarak, bu kavramın Türkiye literatürüne geçmesine öncülük etmiştir.  

         2014 yılındaki Robotik eğitimlerini Uluslararası STEM müfredatına uygun hale getirerek, öğretmen eğitimlerine devam etmiştir. 2016 yılında ilk Okul öncesi ve Anaokulu için Kodlama eğitimlerine başlamıştır. 2017 yılında ise sadece Anaokulu öğretmenlerine yönelik Anaokulu Robotik Kodlama eğitimlerini ayrı kategori olarak piyasaya lanse etmiştir. 2017 yılında okul öncesi eğitimde STEM eğitimi, 2018 yılında ilkokul sınıf öğretmenlerine yönelik STEM eğitimlerini genel STEM eğitimlerinden ayırarak, yaş grubuna uygun materyallerle eğitim vermeye başlamıştır. 2017 yılından itibaren STEM eğitimi içine ahşap uygulama ve oyuncak tasarımı eğitimlerini eklemiştir.

 

         21. Yüzyıl becerilerin gelişimine destek olacak dijital çağın ihtiyacı olan eğitimler vermeye özen gösteren Robotik Eğitim Akademisi her zaman sektörde öncü konumda. Sizlere sunduğumuz eğitimlerimizi günün koşullarına göre devamlı olarak revize etmekteyiz. Konusunda uzman akademisyenlerle iş birliği yaparak, eğitimlerimizi uluslararası STEM müfredatına uygun şekilde organize ederek, sunmaktayız. Eğitim kurumlarında görev yapan ve yapacak olan eğitmenlerin eğitilmesi için hizmet veren kurumumuz şimdiye kadar Türkiye'nin her bir köşesinden yüzlerce öğretmenin gelişimine katkıda bulunmuştur. Kurumumuz ve yetiştirdiğimiz öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı dahil bir çok resmi ve özel kurumun (Kodla Manisa, Kodla Muğla, Kodla Sakarya, Kodla Rize, Artvin geleceğini kodluyor, Kodla Üret Ardahan gibi) ulusal eğitimlerinde görev almıştır.  Kurumumuz bir çok özel eğitim kurumlarına danışmanlık yapmış, Robotik, Kodlama, STEM, Maker, Arduino destekli Elektronik, Mekatronik, 3 Boyutlu Tasarım ve İnovasyon sınıfları kurmuştur.

Eğitim Kadromuz
Akademik Danışmanlarımız

Prof. Dr. Mustafa Sami Topçu

Uluslararası STEM çalışmaları olan, Fen Bilimleri ve STEM Eğitiminde uzman. 

Tübitak Bilim ödülü sahibi

Alanı: Fen Bilimleri ve Genel STEM eğitimleri

Cansu Ülker

Yüksek Mekatronik Mühendisi

Alanı: Robotik Kodlama, Arduino, STEM, 3D Tasarım, 3D Yazıcılar,

          İnsansı Robotların programlanması, Yapay zeka,

          Lego, Makeblock, Vex, Drone programlama Eğitimleri  

Yusuf Koç

Fen Bilimleri öğretmeni

Mekatronik, Robot otomasyonu alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

STEM alanında doktora yapmaktadır.

Alanı: Robotik Kodlama, Arduino, STEM Uygulamaları,

          Yapay zeka, Lego, Robotis, Vex eğitimleri

Turgay Ülker

Bilgisayar Mühendisi

Alanı: Robotik Kodlama, Arduino, STEM Uygulamaları, İHA-Drone,

          Yapay zeka, Lego, Makeblock, dijital teknolojiler eğitimleri

        

Onur İlyas Yavuz

Yüksek Mekatronik Mühendisi

Alanı: Robotik Elektronik, PIC programlama, Arduino İleri seviye

          Endüstriyel tasarımlar, Gömülü sistemler, 3 Boyutlu tasarım       

KURUMLARIN DİKKATİNE:

Kurumumuz özel okullardan, kurumlardan gelen toplu Eğitimler için özel programlar oluşturabilmektedir. İstanbul dışı eğitimler için formatör eğitmenler gönderebilmektedir.

Toplu eğitim program talepleri veya il dışı eğitimler için arayınız.

bottom of page